GREENTREE STAFF 2014-2015

ADMINISTRATIVE STAFF
Principal
Tamara Brown   5805
 
       
Administrative Assistant
Kaye Atkinson
5802
 
       
Attendance Clerk
Catherine Clarke 5803
 
       
School Nurse
Chelsea Albin 5811
 
       
Health Clerk 
Kendall O'Donnell
5811
 
     
TEACHING STAFF      
Kindergarten
E3
Andrea Vyn
5834 andreavyn@iusd.org
Kindergarten
E4
Alison Chenier
5835 alisonchenier@iusd.org
Kindergarten
E3
Hadar Maor
5834 hadarmaor@iusd.org
1st Grade
E2
Teri Crain-Pearce
5833 tericrain@iusd.org
1st Grade
F2
Rachel Garcia   5837 rachelgarcia@iusd.org
1-2 Combo
E1
Lori Miller
5832

lorimiller@iusd.org

2nd Grade
F3
Lori Darwish
5838

loridarwish@iusd.org

2nd Grade
F1
Patti Kimpler
5836

pattikimpler@iusd.org

3rd Grade
F4
Julie Patterson   5839

juliepatterson@iusd.org

3rd Grade
D2
Yvonne Vedell
5829

yvonnevedell@iusd.org

3rd Grade
D1
5828

kathleencollier@iusd.org

4th Grade
C1
5824

alexabshier@iusd.org

4th Grade
C2
Laurie Berg   5825 laurieberg@iusd.org
5th Grade
B4
5823

chrissannshane@iusd.org

5th Grade
C3
5826

kristindayton@iusd.org

5th Grade
C4
5827

carrieeaton@iusd.org

6th Grade
B2
5821

jenniferhumboldt@iusd.org

6th Grade
B1
5820

jeanblazer@iusd.org

6th Grade
B3
5822

douglarson@iusd.org

Science
G1
5840
   
Special Ed
       
School Psychologist
Alison Lucidi   5812
Education Specialist
G2
Shellie Bittner   5821
Speech Specialist (SLP)
G3
Jerica Montgomery   5842
Special Ed Instructor
D3
LouKaren Golden   5830

Special Ed Instructor

D4
Erin King   5831
         

Special Ed

Instructional Assistants

       
SPED Inst.. Ass't Primary
D4
Stephanie Gabert   5831
SPED Inst.. Ass't Primary
D4
Silvia Jun   5831
SPED Inst.. Ass't Primary
D4
Rosaline Magda   5831
SPED Inst.. Ass't Primary
D4
Brianna Marks   5831
SPED Inst.. Ass't Primary
D4
Marie-Rose Nassif   5831
SPED Inst.. Ass't Primary
D4
Kelly Pettit   5831
           
SPED Inst.. Ass't Upper
D3
Tonnya Cao   5830
SPED Inst.. Ass't Upper
D3
Renuka Chitnis   5830
SPED Inst.. Ass't Upper
D3
Najat D'Arminio   5830
SPED Inst.. Ass't Upper
D3
ToNhu Do   5830
SPED Inst.. Ass't Upper
D3
Monica Garcia   5830
SPED Inst.. Ass't Upper
D3
Jacob Sheridan   5830
         
Instructional Assistants
       
Instructional Assistant   Courtnie James 5800
Instructional Assistant   Jane Newman 5800
Instructional Assistant
Rebecca Lambert    
Instructional Assistant
Rachel Ross   5800
           
Instructional Assistant   Cindy Shaw   5800
Instructional Assistant
Eunice Su   5800
Instructional Assistant
Kim Pyatt   5800
SPLA
G3
Katelyn South   5842
 
       
Title I / TOSA
       
TOSA
Elaine Ogle   2811

elaineogle@iusd.org

TOSA   Alexis Swanson    
Media
       
Media Tech/ LAN Admin./TAC/TAS
Laura Haack 5815
Library        
Librarian
Smitha Rau 5815
Guidance
       
Guidance Counselor
Diane Dell'Andrea

5841

Music
       
Strings 4-6
Dianna Gray   5800
Music (Vocal 4-6)
Guin Morones 5800
Music (K-3, general)
Adrienne Larsen 5800
Music (Winds 4-6)
Gregory Bergevin 5800
Art (Grades 4-6 only)
       
Art Instructor
Linda Kayiran 5000
Adaptive PE
       
Adaptive PE
Leslie Oehlman 5800
Physical Therapy
       
PT
G4
Teresa Stuart   5841
Occupational Therapy
       
OT
G4
Karena Bui   5841
Custodians
       
Head Custodian 
Art Rivera 5816
PM Custodian
Aurelio Yu 5800
PM Custodian
Carlos Lopez 5800
Food Services
       
Food Services
Seta Hosboyar 5810